Впровадження інклюзивної освіти у Пологівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

25.08.2016 – 27.08.2016 р. на базі Запорізького національного університету проведено Тренінг для працівників освітньої сфери Запорізької області «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати».

 Запрошено 51 навчальний заклад, а це понад 260 педагогічних працівників. Пологівським районним відділом освіти, молоді та спорту було направлено на тренінг у м. Запоріжжя педагогічних працівників двох закладів Пологівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4  та «Пологівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» Пологівської районної ради Запорізької області.

Нашу школу представляли заступник директора з навчально-виховної роботи Сіроноженко І.М., асистент вчителя Глоба О.В., соціальний педагог Куртєва О.В. Триденний тренінг був проведений за Програмою спеціалізованого тренінгу для працівників освітньої сфери«Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати». Тематика засідань: індивідуалізація, педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання, диференційоване викладання в інклюзивних класах, формувальне оцінювання в інклюзивній освіті, використання Монтессорі-терапевтичного середовища в корекційній роботі з дітьми з ООП, психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в ЗНЗ з інклюзивною формою, організація роботи асистента вчителя. Організація тренінгу була на високому рівні. Учасників розподілили на групи за категоріями. Поспілкуватися та обговорити питання впровадження  інклюзивної освіти у своєму закладі між засіданнями можна було під час перерви на каву-брейк. У невимушеній атмосфері учасники знаходили відповіді на деякі питання з організації інклюзивної освіти у самих тренерів м. Києва та м.Запоріжжя. Матеріали тренінгу розміщені на Запорізькому порталі ЗапоВікі у розділі «Інклюзивна освіта» - «Тренінг для працівників освітньої сфери Запорізької області Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати». Всім учасникам було вручено сертифікати тренінгу керівником експериментального проекту Мариною Порошенко.

Ще раз нагадуємо!

Інклюзивна освіта – гнучка індивідуалізована система навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах масової загальноосвітньої школи за місцем проживання. Навчання відбувається за індивідуальними навчальними планами та забезпечується медико-соціальним та психолого-педагогічним супроводом. Інклюзивна освіта передбачає створення освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку.

Концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних демократичних ідей – усі діти є цінними й активними членами суспільства. Навчання в інклюзивних навчальних закладах є корисним як для дітей з особливими освітніми потребами, так і для дітей з типовим рівнем розвитку, членів родин та суспільства в цілому.